Impregnácie na záhradné krby a udiarne

Pre záhradné altány a pergoly sa bežne budujú vonkajšie krby. Sú miestom, kde sa pripravujú vynikajúce grilované pokrmy a nesmú chýbať na žiadnej letnej párty alebo posedení s priateľmi. Na rozdiel od interiérového krbu alebo biokrbu musíme starostlivo vyberať materiál pre záhradný krb, ktorý bude stáť vonku v daždi, mraze i na ostrom slnku. Stavebný materiál by mal byť predovšetkým odolný proti poveternostným podmienkam.

Obľúbené sú krby z vymývaného alebo otryskávaného betónu pre svoju nenáročnosť na údržbu, stálofarebnosť a odolnosť materiálu. Na murovanie krbov sa najčastejšie používajú lícové tehly, klinkery alebo prírodný kameň. Na obkladanie betónových alebo klasicky vymurovaných krbov je vhodný pieskovec, žula, opuka, ​šamotové pásky, pásky zo slinku či bridlica Pretože väčšina týchto materiálov je hydroskopická (nasiakavá vodou), je nutné vonkajší krb ihneď po dokončení jeho stavby impregnovať. Zabránite tým nežiadúcemu prenikaniu vody do štruktúry betónu, tehly či kameňa, rastu machov a výkvetov a v neposlednom rade premŕzaniu a droleniu povrchovej vrstvy.

Najnovšie výsledky výzkumov v oblasti ochrany stavebných materiálov preukazujú vynikajúce účinky nanotechnologických impregnácií. Oproti doteraz používaným impregnáciám neobsahujú nanoimpregnácie žiadne akryláty, silikóny ani iné škodlivé látky. Po natretí a odparení nosnej kvapaliny sú nanoimpregnácie úplne nezávadné. Niektoré nano impregnácie od firmy Futurama zaisťujú okrem hydrofóbnej ochrany tiež ochranu olejofóbnu - krb je odolný proti mastným škvrnám od grilovania.
Impregnácie na báze nanotechnológie vynikajú svojou odolnosťou voči degradujúcemu UV žiareniu, kyslým dažďom a dymovým splodinám.
Ochranné nanotechnologické nátery majú pri daždi samočistiacu funkciu - povrchové nečistoty sa nabaľujú na kvapky dažďa, tie sa zhlukujú do guľôčok a samospádom sa kotúľajú dole.

Nanovrstva vytvára na Vašom krbe či udiarni ochranu pred rastom plesní, machov a výkvetov. Zabraňuje usadzovaniu špiny a mastných sadzí.
V zimnom období odoláva impregnovaný záhradný krb námraze, rozmrazovacím prípravkom a posypovým soliam až do pH 13.
Nanonátery sú výnimočné svojim dlhodobým účinkom. Jeden nástrek - životnosť až 15 rokov. Len impregnovaný krb Vám zostane dlho ako nový.

BProtect

- hydrofóna nano impregnácia na vodnom základe
- životnosť hydrofobizácie až 12 rokov podľa expozície
- nemení vzhľad povrchu

Do eshopu

CCProtect

- spevňovač betónu na vodnom základe
- spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia betónu
- nemení vzhľad povrchu 

Do eshopu

WProtect

- jednozložková impregnácia na vodnom základe pre viac savý kameň
- životnosť hydrofobizácie až 15 rokov
- nemení vzhľad kameňa

Do eshopu

BWTprotect

• ​jednozložková impregnácia na alkoholovom základe pre menej savý kameň
• životnosť hydrofobizácie až 15 rokov
• oživuje farebnosť kameňa

Do eshopu

AGProtect

• dvojzložková impregnácia na málo savé leštené povrchy(napr.kvalitná leštená žula)
• životnosť hydrofobizácie až 7 rokov
• nemení vzhľad kameňa

Do eshopu

CSProtect

• spevňovač kameňa na vodnom základe
• spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia povrchu
• nemení vzhľad kameňa

Do eshopu

Futurama s.r.o.
Západný rad 1, 811 04 Bratislava, Slovensko
IČO:  46 615 377
IČDPH: SK2023565005

+421 905 522 385

info@nanoimpregnacia.sk