Kamenné kuchynské dosky - ošetrenie a ochrana

Nanotechnológia poskytuje nové možnosti ochrany kamenných povrchov v kuchyni. Nanotechnologické hydrofóbne impregnácie ochránia leštenú žulu, rulu, mramor pred usadzovaním vodného kameňa, vznikom plesní a škvŕn od hrdze, oleja, kávy alebo červeného vína.
Umožnia udržovať kuchyňu v čistote, bez použitia čistiacich prostriedkov len s pomocou čistej vody.

Nanotechnologická ochrana kamenných dosiek účinkuje na princípe lotosového efektu. Na povrchu nezostáva rozliata vrstva kvapaliny, tá sa stiahne do guľôčok a odoberie so sebou nečistoty, ktoré tam predtým uľpeli. Spôsobuje hydrofobizáciu a olejofobizáciu povrchu pri zachovaní vzhľadu a paropriepustných parametrov kameňa.

Na povrchu nevzniká nepriedušná vrstva ako pri použití silikátových prípravkov. Ochranný prípravok je určený na ochranu málo savých a leštenýchkuchynských kamenných povrchov -žulových a mramorových kuchynských dosiek, obkladov a pod. Ošetrené kamenné dosky lepšie odolávajúškodlivému pôsobeniu solí, kyselín a zásad do hodnoty pH 13. Po aplikácii hydrofobizačného prípravku dochádza k usporiadaniu ochrannej nanovrstvy. Prípravok je na liehovom základe, po odparení nosnej liehovej kvapaliny je vrstva zdravotne nezávadná.
Prevedená aplikácia je celkom transparentná a voľným okom nerozoznateľná. Nano-impregnácia neobsahuje žiadne vosky, silikóny ani akrylátové zložky. Po uschnutí je nelepivá, nevytvára povlak. Nano vrstva prípravku AGProtect jeodolná teplotám do cca 450°C. Nechráni pred pôsobením rozpálených tukov

AGProtect

• dvojzložková impregnácia na málo savé leštené povrchy(napr.kvalitná leštená žula)
• životnosť hydrofobizácie až 7 rokov
• nemení vzhľad kameňa

Do eshopu

Kitchenprotect

• spevňovač kameňa na vodnom základe
• spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia povrchu
• nemení vzhľad kameňa

Do eshopu

Futurama s.r.o.
Západný rad 1, 811 04 Bratislava, Slovensko
IČO:  46 615 377
IČDPH: SK2023565005

+421 905 522 385

info@nanoimpregnacia.sk