Prečo impregnovať

Aby Váš dom alebo plot zostal dlho ako nový, je nutné ho čo najskôr ošetriť impregnáciou. Na trhu existuje nepreberné množstvo ochranných prostriedkov na báze silikónu, teflónu či olejov.

Tieto technológie dnes môžeme považovať za prekonané. Impregnácie na báze nanotechnólogie vynikajú ďaleko širšími možnosťami ochrany Vášho objektu s dokonalými účinkami a predĺženou trvanlivosťou. Je dôležité, aby sa Vám investícia do stavby vrátila dlhodobou funkčnosťou a minimálnimi nákladmi na jej údržbu. To všetko je Vám nanotechnologická impregnácia schopná poskytnúť.

Neošetrené stavby sú v priebehu času vystavené rôznym degradačným vplyvom - nepriaznivým poveternostným podmienkam - kyslým dažďom, teplotným rozdielom alebo UV žiareniu, ktoré skracujú ich životnosť. V dôsledku týchto vplyvov dochádza ďalej ku vzniku plesní, machov, výkvetov, ktoré môžu mať za následok trvalé poškodenie alebo dokonca predčasné znehodnotenie stavby, ako môžete vidieť na obrázkoch.

Nanotechnologická hydrofóbna a olejofóbna impregnácia pracuje na princípe lotosového efektu - účinná látka vybuduje na povrchu pórov a kapilár neviditeľnú odpudivú nanovrstvu, ktorá vykazuje vynikajúce hydrofóbne a olejofóbne účinky, pritom významne neovplyvní difúzne vlastnosti pórov - materiál dýcha. Jedná sa o hydrofobizáciu - teda vodu odpudzujúcí, nie však o hydroizoláciu - izolujúcu prienik vody a uzavretie povrchu. Na povrchu nevzniká nepriedušná škrupina ako pri použití silikátových prípravkov.

Firma Futurama dodáva nanoimpregnácie na tieto materiály: prírodný kameň, betónové povrchy, imitáciu kameňa, keramické savé materiály, drevo, papier,  sklo hladké aj pieskované, textil a prírodnú kožu.
Nano impregnácia od spoločmosti Futurama dodáva ošetrenému materiálu samočistiacu schopnosť - pri každom daždi sa nečistoty nabalia na dažďové kvapky a skotúľaju sa samospádom z povrchu. Stavba sa takto nešpiní ani odstrekujúcou vodou od prechádzajúcich áut.
Zásadnou mierou znižuje náklady na údržbu stavby a predlžuje jej životnosť. Nanovrstva vytvára ochranu pred tvorbou plesní, machov a výkvetov. Zabraňuje usadzovániu špiny, ulpievaniu hmyzu a primŕzaniu námrazy. Jedinečnou výhodou nano impregnácie je odolnosť voči UV žiareniu - je UV odrazivá. Ochranný nano náter uľahčuje čistenie ťažko odstraniteľnej špiny - od žuvačiek, olejových produktov, grafiti.

Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia od Futurama ochráni Váš dom pred ďaľšími škodlivými vplyvmi okolitého prostredia - kyslé dažde, posypová soľ, sadze, splodiny (SO2 a NOx) a výrazne zlepšuje izolačné vlastnosti objektu, čím zabraňuje energetickým stratám.

Impregnácie dodávané firmou Futurama neobsahujú žiadne vosky, silikóny, ani akrylátové zložky, po aplikácii je nelepivá a nijak nemení vzhľad impregnovaného povrchu.

Impregnácie od Futurama - to je ochrana pred dažďovou vodou - nepremokavosť, zamedzenie vzniku výkvetov, zabránenie vzniku mikrotrhlín - to všetko s dlhodobými účinkami - až 15 rokov.

Futurama s.r.o.
Západný rad 1, 811 04 Bratislava, Slovensko
IČO:  46 615 377
IČDPH: SK2023565005

+421 905 522 385

info@nanoimpregnacia.sk